NBA Jersey Sale Kobe Bryant Jersey Jersey Donovan Mitchell Jersey Jersey Top Players Jersey Los Angeles Lakers Jersey Los Angeles Clippers Jersey Phoenix Suns Jersey Donovan Mitchell Jersey Jersey San Antonio Spurs Jersey Dallas Mavericks Jersey Atlanta Hawks Jersey Kobe Bryant Jersey Jersey Toronto Raptors Jersey Men's Jersey New Orleans Pelicans Jersey Top Players Jersey Youth Jersey Devin Booker Jersey Jersey Milwaukee Bucks Jersey Donovan Mitchell Jersey Jersey Los Angeles Clippers Jersey Minnesota Timberwolves Jersey Sacramento Kings Jersey Luka Doncic Jersey Jersey Memphis Grizzlies Jersey Washington Wizards Jersey NBA Jersey Philadelphia 76ers Jersey Kobe Bryant Jersey Jersey Charlotte Hornets Jersey Cleveland Cavaliers Jersey 


 

 

 

KOKU ATÖLYESİ (UYGULAMALI)  

 

 

Yer: Koku Atölyesi

 

Adress: Bakıcı Sokak, No: 3 (Erde Apt.), D: 4, Aziz Mahmut Mahallesi, Üsküdar, 34672, Istanbul (Phone: 0216-530 30 49)

 

 

Eğitmen: Vedat Ozan

 

 

Tarih:   Yeni tarih belirlendiğinde buradan duyurulacaktır.

        
             

 

*Lütfen telefonla (0216 530 30 49) tarih/yer teyidi yapmadan ödeme yapmayınız.

 

"Kapalı grup atölyeleri", toplu başvuru (en az altı kişi) halinde düzenli atölye tarihleri dışında mutabık kalınacak herhangi bir  gün ve saatte gerçekleştirilebilir. 

 


Süre: Atölye en az dört buçuk saat  sürer.  Cumartesi günleri yapılan atölyeler saat 10.00 – 14.30, cuma günleri yapılanlar ise 13.00-17.30 arasında gerçekleştirilir.

 

Katılımcıların atölye başlangıç saatinden en az 10 dakika öncesinde verilen adreste hazır olmaları beklenir. Soru-cevapların uzunluğuna göre belirtilen dört buçuk saatlik sürenin aşılabileceğini akılda bulundurmakta ve yakın saatlere randevu vermemekte fayda vardır.

          

                                                                                                                         

Dil: Türkçe


*İngilizce eğitim talep edilmesi halinde katılımcıların en az 7 kişilik grup oluşturulduktan sonra başvurmaları gerekmektedir. *Pandemi döneminde farklı dilde eğitim yapılmamaktadır.*

 

 

Katılımcı Sayısı: Azami yedi kişi 

 

Kapsam ve içerik: Atölye iki temel aşamadan oluşur:-İlk bölümde koku duyusu, lezzet algısı, tarihi ve kapsamı ile beraber örnekler verilerek kokulu maddeler ve parfümler tarihi ile parfüm endüstrisi anlatılacak,
parfüm dünyasında kırılma yaratan "ilk"ler ve artık doğalı bulunamayan bazı malzeme (amber, misk v.s.) örnek olarak koklanacaktır.

 

-İkinci bölümde katılımcılar eğitmenin direktifleri doğrultusunda yapay bir geranium/gül akoru üretecek, takiben  bu akorun da dâhil edildiği örnek ve tek tip bir parfüm konsantresi hazırlayacak, daha sonra bu konsantreyi alkollü ortama (35 ml)  taşıyacaklardır.

 

Atölye nihayetinde üretilen akor ve onun da dâhil edilmesi ile yapılan 35 ml. parfüm katılımcılar beraberlerinde götürebileceklerdir.

 

 

Atölye ücretine dâhil olanlar:

 

  1-Atölye süresince kullanılacak olan malzeme: Ham maddeler (öz yağlar, aroma molekülleri, koku bazları ve denatüre etil alkol), sarf malzemeleri (pipet ve kağıt stripler), demirbaş malzeme (beher, şişe ve sair cam kaplar),  atölye süresince katılımcılar tarafından kullanılacaktır.

 

  2- Katılımcılar üretecekleri geranium/gül akorundan 2 ml’lik katışıksız bir adet örneği ve malzemeler kullanılarak üretilecek örnek parfümden 35 ml’lik atomizerli şişede bir adet örnek parfümü atölye sonunda beraberlerinde götürebileceklerdir.

 

 

Kısıtlamalar: Atölye mekânı giriş katındadır. Cilt veya solunum ile ilgili herhangi bir rahatsızlığı (alerji, astım vb.) olanların katılım başvurusunda bulunmadan önce hekimlerine danışmaları rica olunur.

 

 

Gereklilikler: Atölye 16 yaş üstü katılımcılara açıktır. Katılım için olağan düzeyde koku alma yetisine sahip olmak yeterlidir.

 

 

Yasaklar: Atölye süresince yemek yemek veya sıcak/soğuk meşrubat içmek yasaktır; sadece su içilebilir. Katılımcıların bir gece önceden ve aynı gün kahvaltıda da baharatsız ve nispeten hafif yemekler yemiş olmaları ve alkol tüketmemiş olmaları, koku duyularının daha sağlıklı çalışabilmesine imkân verecek, dolayısı ile kendi yararlarına olacaktır. Lütfen atölye günü parfüm, kolonya, losyon, krem vb kokulu ürünler kullanmayınız. Tütün mamulleri kullanan katılımcılar, verilen aralarda sokağa çıkarak ihtiyaçlarını giderebilirler. Atölye süresince ses ve görüntü kaydı alınmaması rica olunur. K

 

 

Ücret: Katılım bedeli 2 995.- TL'dir. Atölye bedelinin Garanti Bankası Taksim Meydan Şubesi 6298042 numaralı Vanko Elektronik Tic. ve San. Ltd., IBAN: TR47 0006 2000 0280 0006 2980 42 hesabına havale veya EFT yolu ile ödendikten sonra dekont bilgilerinin, ad, soyad, yaş, meslek ve iletişim bilgilerini de içeren bir e-posta eşliğinde kokucuk@kokucuk.com 'a  iletilmesi rica olunur. 

Lütfen dikkat: Banka transferlerinde alıcı şirket ismi tam ve doğru olarak yazılmalıdır.

 

Önemli notlar:

 

1- Yatırılan kapora (495,- TL) veya ücretin tamamı, kayıt olunan tarihe aittir. İptal gerekmesi halinde atöyeden yedi gün öncesine kadar bildirilen iptaller geçerlidir. O tarihten sonra bildirilen iptaller veya atölye günü gelinememesi halinde para iadesi yapılmayacağı gibi kapora bedeli ileri tarihte başka bir atölye bedeline mahsup edilmez.

 

"Gelmediğim bir etkinliğe niye para vermiş olayım?" diye düşünüyorsanız, lütfen gelmeme halinizin karşı taraf için net bir zarar oluşturduğunu ve bu durumun aslında  bilet alıp binmediğiniz bir uçak veya bilet alıp gitmediğiniz bir konserden farklı olmadığını unutmayınız.  

 

2- Atölyede kredi kartı geçmemektedir.

 

 

 

Aklınızda bulunsun: “Parfümör” unvanını hak etmek yıllar süren bir eğitim gerektirmektedir. Bu atölye sadece koku duyunuzu tanımanızı ve parfümler dünyasının nasıl çalıştığını örnekleyerek göstermeyi amaçlamaktadır. Üretilecek parfümlerin formülleri, sadece üretim aşamalarına örnek teşkil edecek şekilde tasarlanmıştır ve “beğeni” unsuru bu örneklerde bir kıstas değildir. 

 

 

Not: Atölye sonunda arzu eden katılımcılar, ileride kullanmak amacı ile “kokucuk” ürünlerini ve karıştırma işlemi için gerekli malzemeyi piyasa fiyatından %10 indirimli olarak satın alabilirler.

 

 

Parking: There may be a parking problem on the street where the workshop is located, it is recommended to choose parking places closer to Üsküdar or to come by public transport. M5 Metro and Marmaray are within a four-minute walk of the workshop. Likewise, other public transportation vehicles , passenger ferries , boats and buses can be reached by walking in a maximum of six minutes.